Zdarza się, że podczas realizacji projektu reklamowego z plexi nie jesteśmy w stanie zastosować gięcia liniowego. Wówczas zmuszeni jesteśmy do klejenia plexi. Jak wygląda ten proces i czy może on przysporzyć nam jakichś kłopotów? Z pewnością tak, a już na pewno wtedy, kiedy połączenie nie może być widoczne. Jako że nie ma rzeczy niemożliwych przyjrzyjmy się jednak metodom łączenia plexi.

Czyszczenie

Warto pamiętać, że przed klejeniem plexi najpierw klejone miejsca powinniśmy oczyścić. Nie jest to trudne, bo wystarczy przetrzeć je wodą z detergentem. Często wykorzystujemy do tego alkohol etylowy bądź denaturat, choć tych roztworów należy unikać, gdyż w ten sposób możemy uszkodzić materiał.

Klejenie

Do klejenia najlepiej wykorzystać specjalne kleje. Dobrym wyborem będą tutaj kleje Acrifix 116 oraz Acrifix 192. Oba są równie skuteczne. Warto pamiętać jednak, że do utwardzania tego drugiego wystarczą nam promienie UV, dzięki czemu do klejenia nie potrzebujemy specjalnych lamp ultrafioletowych.

Samo klejenie zacząć należy oczywiście od poglądowego ustawienie plexi. Następnie klej nanosimy od krawędzi wewnętrznej, zwracając uwagę na to, aby nie zastosować go zbyt wiele, gdyż może się on wówczas rozlać na większą powierzchnię. Po zakończeniu klejenia z jednej strony warto tę samą czynność wykonać z drugiej. Na pewno wzmocni to połączenie obu formatek.

Zauważmy też, że klejenie plexi to często kwestia wprawy. Dlatego warto wcześniej popróbować tego na mniejszych elementach, które są nam zbędne.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *