Często przy cięciu plexi piłą kątową krawędź płyty jest zmatowiona, co nie wygląda najlepiej. Na pewno o wiele lepiej pod względem estetyki będzie prezentować się plexi przezroczysta. Będzie to możliwe, jeśli zabierzemy się za jej polerowanie. Jak się do tego zabrać i który ze sprzętów wykorzystać?

Polerowanie ręczne pastą polerską oraz papierem wodnym

Najprostszym rozwiązaniem będzie polerowanie ręczne. Do tego niezbędna nam będzie pasta polerska oraz papier wodny o gradacji 400g, 800g, 1000g, 1500g, 2000g. Polerowanie takie zaczyna się od papieru o najmniejszej gradacji, który tak jak i pozostałe moczyć trzeba przez około kwadrans. Następnie polerujemy materiał, postępując tak samo z papierem każdej gradacji. Na koniec sięgamy po pastę polerską i bawełnianą szmatkę. Kulistymi ruchami polerujemy plexi aż do otrzymania zadowalającego rezultatu.

Polerowania diamentowe

Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie jednak polerowanie diamentowe, które jest również najefektywniejsze. Takiego polerowania w domowych warunkach jednak nie wykonamy. Jak nie trudno się domyślić w tym procesie wykorzystujemy ostrze diamentowe, które ścina niewielką ilość plexi. Pamiętajmy tutaj jednak, że takie polerowanie najlepiej sprawdza się przy płytach grubych o grubości nawet kilkudziesięciu milimetrów. Poza tym metoda ta stosowana jest jedynie przy elementach prostych. Mimo wszystko ze względu na swoją efektywność, na pewno takiemu polerowaniu warto przyjrzeć się bliżej, gdyż zapewnia ono zniewalający efekt.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *