Czy spotkaliście się z terminami DIBOND, ALCUBOND czy BOND? Bardzo możliwe, że nie. Jeśli już to na pewno znacznie więcej mówi Wam określenie płyta kompozytowa. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że te wszystkie określenia znaczą to samo. Poprzez DIBOND czy BOND określamy bowiem płytę kompozytową, która szybko zyskuje na wartości. Warto zatem dowiedzieć się dlaczego. Czym zatem charakteryzuje się te nowe tworzywo sztuczne?

Ciekawe połączenie

Jeśli mielibyśmy jakoś wyjaśnić budowę tej płyty, to najprościej byłoby powiedzieć, że jest to swego rodzaju połączenie aluminium z polietylenem. Jej zewnętrzne powierzchnie są lakierowane piecowo i wykończone w marcie lub wysokim połysku. Zauważmy jednak, że poza dużym wyborem kolorystycznym, znajdziemy tu także płyty z wykończeniem lustrzanym, o wyglądzie szczotkowanego złota, srebra, a nawet drewna. Jakby tego było mało, stosuje się tu wydruk bezpośredni UV, a więc mamy w zasadzie niczym nieograniczone możliwości wykorzystania takich płyt. Jako że jest to materiał bardzo trwały, mogą one być wykorzystywane wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków.

Obróbka

Jeśli mielibyśmy się tutaj do czegoś przyczepić, na pewno w pierwszej kolejności byłaby to obróbka takich płyt. Nie możemy tu zastosować wycinania laserem, choć nie będzie problemów, jeśli postawimy przy tym na ploter frezujący. Wykorzystać do tego można nawet frezarkę z frezem czterdziestu pięciu stopni. Dzięki temu otrzymamy niewidoczne zagięcie, które doskonale zaprezentuje się w kasetonach reklamowych czy pudełkach. Nie da się zatem ukryć, że jest to materiał o szerokim zastosowaniu.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *