Plexi w reklamie wykorzystuje się dziś naprawdę często i raczej nadal tak będzie. Patrząc jednak na spore korzyści płynące z zastosowania tego materiału, nie ma się czemu dziwić. Warto zauważyć, że plexi to materiał bardzo trwały. Dla wielu w związku z tym spore problemy sprawiać może tutaj wiercenie w nim otworów. Zastanówmy się zatem jak zabrać się za wiercenie otworów w plexi. Na jaki sprzęt postawić i czy jest to aż tak skomplikowane, jak się wielu wydaje?

Wiertarka

W pierwszej kolejności trzeba się tutaj zaopatrzyć w odpowiednią wiertarkę. Ta jest oczywiście do tego niezbędna. Na pewno bardzo dobrze sprawdzi się tutaj wiertarka stołowa. Wszystko dlatego, że pozwala ona otrzymać kąt dziewięćdziesięciu stopni, a także ochronić podłoże. Pamiętajmy jednak o tym, żeby materiał, w którym będziemy wiercić otwory dobrze przymocować, aby w czasie pracy się on nie przesunął.

Wiertła

Skoro wiemy już jakiej wiertarki użyć do wiercenia otworów w plexi, skupmy się teraz też i na odpowiednich wiertłach. Specjalne wiertła, na pewno nie będą tutaj konieczne. Wystarczające będą te, które każdy z nas powinien mieć w swoim mieszkaniu. Odpowiednie będą bowiem wiertła do tworzyw sztucznych. Na pewno dobre będą więc wiertła ze stali HSS, SHSS lub z ostrzami z węglików spiekanych. Przy większych otworach pomyśleć można o wiertle łopatkowym lub nawet otwornicy do drewna czy metalu. W tym przypadku uważać trzeba jednak na obroty. Te nie mogą być bowiem zbyt wysokie, co może uszkodzić materiał.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *